В УКРАЇНІ ДІЄ КАМПАНІЯ З ПОСИЛЕННЯ ІМУНІЗАЦІЇ ПРОТИ КАШЛЮКУ, ДИФТЕРІЇ ТА ПРАВЦЯ
Шановні жителі Новокалинівської територіальної громади! Самбірський районний відділ ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” інформує, з 1 серпня в Україні триває кампанія щодо додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити .
На Самбірщині в 2024 році було зареєстровано 2 випадки підозри на правець у дитини 11 років та дорослої людини, які не були вакциновані. Правець — це інфекційне захворювання, що передається під час контакту зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та в кишковому тракті тварин.
Вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку – це передусім ваш захист від тяжких хвороб. Високий рівень вакцинації серед населення, близько 95%, створює умови, за яких поширення інфекцій стає неможливим. Це допомагає захистити тих людей, які не можуть бути вакциновані через медичні протипоказання.
Протягом останніх 50 років завдяки вакцинації вдалося врятувати 154 мільйони життів. Проте в Україні та світі спостерігається тенденція до зниження рівня планових щеплень. Це збільшує ризик хвороб, від яких можна було б захиститися, таких як дифтерія, кашлюк і правець.
Протипоказання – практично відсутні
Вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку є безпечною для всіх. Абсолютними протипоказаннями до вакцинації проти цих інфекцій є анафілактична реакція на попередню дозу вакцини та гострі хвороби з підвищенням температури вище 38,0°C. Утім, щеплення можна зробити після одужання.
Пам'ятайте: ризики, пов'язані з хворобами, значно перевищують можливі мінімальні ризики від вакцинації. Краще вакцинуватися і бути захищеним, ніж ризикувати своїм здоров'ям та життям.
Уся вакцинація за Національним календарем щеплень – безоплатна. Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, зверніться до сімейного лікаря або до найближчого закладу охорони здоров’я.
Школи та дитячі садки повинні бути безпечним середовищем для всіх дітей, тому важливо вчасно провести медичний огляд дитини та переконатися, що вона отримала всі необхідні щеплення.
Щоб дитину зарахували до навчального закладу, необхідно пройти медичний огляд у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра та отримати “Довідку форма № 086/о”, в якій зазначається інформація про проведені профілактичні щеплення відповідно до віку дитини згідно з Національним календарем.
Щоб вакцинувати дитину, запишіться на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким у вас підписана декларація, або зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я.
Після огляду лікар надасть направлення на щеплення, і ви зможете вакцинувати дитину.
Медогляд вчителів також є важливим етапом підготовки до навчального року. Це забезпечує належні умови для роботи та мінімізує ризики для здоров'я дітей.
Законодавство чітко регламентує ці вимоги, тому своєчасне надання медичних довідок є не просто формальністю, а необхідним етапом, спрямованим на захист кожного учасника навчального процесу
Лікар епідеміолог Самбірського районного відділу ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Оксана БЕДЕЙ