Історична довідка м. Новий Калинів

Новокалинівська міська рада надає Вам інформацію про місто Новий Калині.

Символіка міста:

Прапор

Прапор територіальної громади представляє собою прямокутне полотнище, з нижніх кутів до середини верхнього краю йде білий клин, на якому червоний кетяг калини зі зеленим листком, обабіч на синьому фоні по жовтому мечу з крилом, повернутим вістрям вгору.

Герб територіальної громади представляє собою геральдичний щит (чотирикутний, закруглений униз). У синьому полі зображене геральдичне вістря срібного кольору з кетягом червоної калини з зеленим листом, обабіч – по золотому мечу з крилом, повернутому вгору. Кетяг калини вказує на назву міста, а крилаті мечі символізують військові авіаційні частини, що тут розташовані. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого гербоутворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення.

Символіка територіальної громади затверджена рішенням 14-ї сесії Новокалинівської селищної ради №2 від 25 листопада 2004 року.

Географічне розташування

Новий Калинів – місто в Самбірському районі. Місто розташоване в південно-західній частині Львівської області, розташоване за 64 км від Львова на автомагістралі Львів-Тернопіль-Ужгород. 10 км на схід від м. Самбір, районного центру Львівської області, на лівому березі річки Дністер на відстані 2 км. Площа міста становить 0,8 км². Загалом географічне розташування Нового Калинова є вигідним, оскільки поряд міста проходить електрифікований залізничний шлях та автотраса Львів-Ужгород.

Координати: 49°33′38″ пн. ш., 23°18′16″ сх. д.

Населення міста

На 01.01.2018 року населення міста Новий Калинів становить 4191осіб.

Історична довідка

Біля берегів бурхливого Дністра розташовано мальовниче місто Новий Калинів, яке потопає в зелені. Стрункі та високі тополі чи не найкраще можуть розповісти про історію міста, адже все розпочиналося з них.

Наприкінці 30-х років було почате будівництво літовища, але розпочалася Друга світова війна і роботи було припинено. Після війни неподалік аеродрому було посаджено тополі, які осушили заболочену місцевість, де з часом було збудовано перші споруди військового призначення. Це було в 1951 році, а в 1952 році розпочалося інтенсивне будівництво житлового масиву: 3-х поверховий будинок для керівного складу, 110 фінських будинків, гуртожиток, 10 споруд військового призначення. У центрі збудували Будинок офіцерів, санчастину, штаб, котельню, два магазини, відділення зв’язку, систему водопостачання.

В серпні 1960 року на аеродром Калинів перебазувався прославлений в боях Великої Вітчизняної війни 340 Бреславльський окремий авіаційний полк.

З кожним роком населення містечка зростало, разом з тим потреби в житлі та побуті. З 1970 року військове містечко почало розбудовуватись. Збудовано 18 п’яти поверхових будинків, перукарню, кафе, медпункт, профілакторій для льотного складу, 2 котельні.

В 1990 році було розпочате будівництво школи на 1000 місць, перша черга якої була відкрита в листопаді 2000 року.

В 80-х роках тут базується 368 окремий штурмовий авіаційний полк, а з травня 1988 року на аеродром Калинів був виведений з Афганістану 335 окремий бойовий вертолітний полк в повному складі.

В грудні 1999 року військовому містечку № 120 Постановою Верховної Ради України надано статус селища міського типу Новий Калинів, а Постановою Верховної Ради України № 2686-ІV від 21 червня 2005 року віднесено селище Новий Калинів до категорії міст районного значення.

Населення

Національний склад: українці – 89,1%, росіяни – 9%, білоруси – 1,3%, інші – 0,6%.

Інфраструктура

Сфера послуг – Новокалинівське ВУЖКГ, Новокалинівська лікарська амбулаторія ЗПСМ, 2 перукарні, 2 кафе і шкільний буфет, майстерня по виготовленню дерев’яних виробів, майстерня по ремонту одягу, 26 магазинів.

Комунальне господарство – Новокалинівське ВУЖКГ, Новокалинівське управління торгівлі.

• Новокалинівський НВК “СЗШ І-ІІІ ст.-ДНЗ”, при школі діє три дошкільні групи.

• Народний дім.
  • Новокалинівська комунальна бібліотека.

Релігія

• Церква святого рівноапостольного великого князя Володимира УПЦ КП, УГКЦ “Преображення Господнього”.

Традиції

• День захисту дітей, День міста, храмове свято, День виводу військ з Афганістану.

novkalyniv_den_sachystu_ditei.jpg

novkalyniv_den_sachystu_ditei_1.jpg

novkalyniv_den_sachystu_ditei_2.jpg

Архітектура

• Меморіальний комплекс полеглим в Афганістані, миротворчих місіях і при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

DSC_0010-960.jpg

DSC_0008-960.jpg

Інформація про міську раду

Загальний склад ради – 22 депутати.

Виконавчий комітет міської ради – 10 членів.

• Міський голова м. Новий Калинів – Юзвяк Богдан Осипович.
  • Секретар міської ради – Каркач Ярослава Іванівна.
  • Перший заступник міського голови - Чулик Оксана Василівна.
  • Заступник міського голови з питань виконавчих органів міської ради Легуцький Ігор Іванович
  • Керуючий справами виконкому (секретар виконкому) – Дунь Оксана Іванівна.

Адреса ради:

81464, Львівська область,
Самбірський район,
місто Новий Калинів, пл. Авіації, 1а

Номер телефону: (03236) 2-24-50, 2-24-66, 2-29-76.
Номер факсу: (03236) 2-24-50.

Адреса електронної пошти: novkalynivrada@ukr.net