ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ СЕРТИФІКАТІВ НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ (ПАЙ) ТА ЇХ СПАДКОЄМЦІВ

Дата: 04.02.2024 20:58

Новокалинівська міська рада звертає Вашу увагу на те, що відповідно до закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”, у разі якщо до 01 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності га земельну ділянку, то він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Якщо у вас є такий документ, як СЕРТИФІКАТ на середню земельну частку (пай), просимо звернутись до міської ради із заявою про виділення Вам середньої земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

До заяви необхідно додати:

• копію сертифікату на земельну (частку) пай;
  • свідоцтва про право на спадщину за законом (у разі спадкування земельної частки (паю) за законом);
  • свідоцтва про право на спадщину за заповітом (у разі спадкування земельної частки (паю) за заповітом);
  • рішення суду про визнання права на земельну частку (пай) (у разі визнання права на земельну частку (пай) за рішенням суду);
  • копію паспорта та ідентифікаційного коду.

Після прийняття міською радою рішення Про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) та надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки” власнику сертифікату на земельну частку (пай) необхідно замовити в суб’єктів господарювання що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом (з переліком відповідних суб’єктів господарювання  можна ознайомитись на офіційному сайті Держгеокадастру у розділі Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників:

https://data.gov.ua/dataset/f5e3730e-0196-452a-8d43-746825e4dfbb виготовлення документації із землеустрою та подати виготовлену документацію для реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі та на затвердження до міської ради. Після прийняття радою рішення про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та передачі такої земельної ділянки у власність з врахуванням раніше переданих земельних ділянок і якості ґрунтів, власнику сертифікату на земельну частку (пай) необхідно звернутись до Державного реєстратора для реєстрації речового права вже на земельну ділянку (на практиці це можуть бути як мінімум дві земельні ділянки зі складом угідь – рілля та сіножаті чи пасовища) конкретною площею та з кадастровими номерами.

ПАМ҆'ЯТАЙМО!!! що часу залишилось обмаль, а СЕРТИФІКАТ – це документ, який посвідчує лише право на середню земельну частку (пай),  але НЕ Є  документом, що посвідчує право власності на неї.

НЕ ВТРАТЬ СВОЄ ПРАВО НА СЕРЕДНЮ ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСКУ (ПАЙ)!

ЗДІЙСНИ ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ СВОГО  ПАЮ!

Для консультацій просимо звертатись до старост старостинських округів та у відділ природних ресурсів виконавчого комітету Новокалинівської міської ради(міська рада, 1 поверх).

VIDDIL PRYRODNYKh RESURSIV TA EKOLOHII NOVOKALYNIVSKOI MISKOI RADY POVIDOMLIaIe