ПАМ’ЯТАЙ ПРО ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ…ПІДТРИМУЙ ТИХ, ХТО БОРЕТЬСЯ ЗА УКРАЇНУ
Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада. ХХ столітті українці пережили їх тричі. Важко повірити, що таке могло бути в Україні, яка в усі часи славилася щедрими врожаями. І ось раптово зник хліб, люди залишились без зернини… Голод.... Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів синів і доньок України. Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору – знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.
Ця трагедія в історії нашої держави забрала життя мільйонів людей.
Це історія геноциду проти квітучої нації, що жила на родючій землі.
Тоді, у ті роки, весь хліб, який виростили українські селяни, з України було вивезено, і тисячі людей пухли та вмирали від голоду, втрачаючи своїх дітей. Події того часу назавжди залишаться темною плямою, вони ніколи не зможуть канути в небуття, адже за масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь, не має аналогів в історії людства. Голодомор завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1.5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років. Голодомор 1932-1933 років став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років та окупації країни більшовиками. Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч населених пунктів, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.
У цей день запаліть свічку пам’яті за вбитими голодом. Передайте тепло, станьте поряд із тими, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.
ВИСТОЇМО! ПЕРЕМОЖЕМО!