ЩОДО ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ НА ПРОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

Дата: 30.10.2023 09:41

Виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, яка була призначена до 1 серпня 2023 року, продовжується автоматично на один шестимісячний період. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 року №709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб”, якою затверджена нова редакція Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2023 року №332 (зі змінами):

Виплата допомоги не продовжується особам, які:

• перебувають за кордоном більше 30 днів поспіль без обґрунтованих причин;
  • повернулись до покинутого місця проживання;
  • відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
  • засуджені за злочини проти основ національної безпеки України.

Допомога не призначається особі, яка вперше звертається за її призначенням, починаючи з 1 серпня 2023 року, якщо протягом трьох місяців перед зверненням:

1) придбала транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як 5 років (крім мопеда або причепа).

2) здійснила на суму, що перевищує 100 тис. гривень, купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, цінних паперів, інших товарів довгострокового вжитку або оплачено (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім будівельних, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла);

3) на 1 число місяця, з якого призначається допомога, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень;

4) здійснила операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;

5) на 1 число місяця, з якого призначається допомога, має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване поза зоною (можливих) бойових дій;

6) здійснила купівлю квартири (будинку) за рахунок коштів, виділених з державного бюджету;

7) перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні;

8) відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

З 01 вересня 2023 виплата допомоги припиняється, якщо внутрішньо переміщена особа після набрання чинності постанови від 11.07.2023 № 709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб’, а саме після 15 липня 2023 року:

• придбала транспортний засіб(з роком випуску менше 5-ти, крім авто, придбаних волонтерами і переданих для потреб держави);
  • придбала на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок, інше нерухоме майно, іноземну валюту(крім пожертв від благодійних організацій або оплати медичних, освітніх, соціальних послуг);
  • має на депозитному рахунку більше 100 тис.грн;
  • має у власності житлове приміщення/ частину житлового приміщення, яке знаходиться поза зоною бойових дій чи на неокупованих територіях площею більше 13,65 кв.м на особу;
  • перебуває на повному державному утриманні.

З 01 листопада 2023 року допомога призначатиметься на 6 місяців на сім’ю, яка вперше звертається за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї.

Внутрішньо переміщена особа зобов’язана протягом 14 календарних днів після виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги, поінформувати про це управління соціального захисту населення.

За додатковою інформацією просимо звертатись у Відділ соціального захисту населення Новокалинівської міської ради за адресою: с. Калинів, вул. Самбірська,1.

тел.: 067-002-97-40,

096-084-31-43.