УКРАЇНСЬКА ХУСТКА – ТРАДИЦІЙНА, РІЗНА, ЛЕГКА, ТЕПЛА… А ЩЕ, ДЛЯ КОЖНОГО РІДНА

Дата: 07.12.2022 12:37

Час спливає непомітно, життя розкидає нас по світах, а мамина хустка, як оберіг, як память роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу. З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. 7 грудня в Україні відзначають Всесвітній день Української хустки. Запровадження Всесвітнього Дня української хустки на державному рівні викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хустка – це давній символ української жіночності та оберіг. Традиції – це наше минуле і майбутнє…. Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, і є нашою культурною спадщиною. Хустка поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки, це була родинна реліквія. Дівчата та жінки раніше носили хустку протягом усього року. Водночас вона стала обов'язковим головним убором заміжньої жінки.

Працівниці Новокалинівської міської ради вшанували Всесвітній День української хустки.

Novokalynivska miska rada Den khustky