A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новокалинівська міська рада
Львівська область, Самбірський район

ЩОРІЧНО В ЧЕТВЕРТУ СУБОТУ ЛИСТОПАДА В УКРАЇНІ ТА СВІТІ ВШАНОВУЮТЬ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Дата: 26.11.2022 11:04
Кількість переглядів: 207

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Важко повірити, що таке могло бути в Україні, яка в усі часи славилася щедрими врожаями. І ось раптово зник хліб, люди залишились без зернини… Голод.... Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи память мільйонів синів і доньок України. Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору – знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

Ця трагедія в історії нашої держави забрала життя мільйонів людей.

Це історія геноциду проти квітучої нації, що жила на родючій землі.

Тоді, у ті роки, весь хліб, який виростили українські селяни, з України було вивезено, і тисячі людей пухли та вмирали від голоду, втрачаючи своїх дітей. Події того часу назавжди залишаться темною плямою, вони ніколи не зможуть канути в небуття, адже за масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь, не має аналогів в історії людства. Голодомор завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1.5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.

     Тому українців закликають приєднатися до акції Запали свічку. Де б ви не були – вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 26 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.

    Також о 16:00 за київським часом пройде Загальнонаціональна хвилина мовчання.

ВИСТОЇМО! ПЕРЕМОЖЕМО!

День жалю...

День скорботи, печалі запалив нашу пам‘ять.

Свічки – це ті душі, листочки опалі,

хто став тінню в голодні роки.

Novyi Kalyniv SVIChKA PAMIaTI 2022

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора