ЧОМУ ГРАФІК ПОГОДИННИХ ВИМКНЕНЬ Є ОРІЄНТОВНИМ? ВІДПОВІДАЄМО НА ЧАСТІ ПИТАННЯ.
Сьогодні на Львівщині за розпорядженням “Укренерго” знову впроваджений графік погодинних вимкнень, ознайомитись з яким можна на нашому сайті: https://poweroff.loe.lviv.ua/
Досить часто ми отримуємо від наших клієнтів такі запитання:
? Чому мені не вимкнули електроенергію сьогодні за графіком?
? Чому ввімкнули електроенергію раніше зазначеного часу?
? Чому за графіком електроенергія уже повинна бути, але її досі не ввімкнули?
? Чому не у всіх вимикають електроенергію?
Відповідаємо – період вимкнень може бути змінений у випадку, якщо:
1. Графіки погодинних вимкнень можуть застосовувати частково, коли потреба знизити потужність споживання є меншою, ніж передбачено у графіку. Тоді фактичну тривалість вимкнень зменшать, або ж вимикатимуть не всіх споживачів певної групи.
ПРИКЛАД: у графіку написано з 12 до 16 год., однак доведена до зменшення потужність від “Укренерго” дозволяє енергетикам скоротити час відключення. У такому випадку електроенергії може не бути, наприклад, з 12 до 14 год. або з 13 до 15 год. чи з 14 до 16 год. Або деякі райони чи будинки взагалі не вимикатимуть.
2. За розпорядженням диспетчера “Укренерго” графіки погодинних вимкнень можуть бути відмінені.
ПРИКЛАД: у графіку написано з 8 до 12 год., однак електроенергію Вам не відключили, адже надійшло розпорядження “Укренерго” про відміну графіків. Проте потрібно бути готовим до можливого відключення, адже ситуація в енергосистемі може змінитися у будь-який час.
3. За розпорядженням диспетчера “Укренерго” збільшено потужність, яку необхідно вимкнути, а також застосовано одночасно всі три черги, що не дає можливості дотримуватися розробленого наперед графіку.
ПРИКЛАД: у графіку написано з 16 до 20 год., однак відключили електроенергію раніше, з 13 год., включили о 17 год. Адже коли виникає аварійна ситуація, графіки доводиться зміщувати, щоб оперативно зменшити навантаження.
Якщо не обмежувати електропостачання за рішенням “Укренерго”, це може призвести до розбалансування енергосистеми і так званого “блекауту”. Тоді електропостачання зникне в усіх і на його відновлення можуть піти тижні та місяці.
4. Час виключення або включення може бути змінений, зважаючи на необхідність доїзду оперативних бригад до енергооб’єктів для проведення перемикань.
ПРИКЛАД: у графіку написано з 8 до 12 год., у деяких випадках час відключення може бути змінений, наприклад з 9 до 13 год.
5. Під час повітряної тривоги працівники компанії не мають можливості перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог. Це теж змінюватиме термін відсутності електроенергії.
ПРИКЛАД: у графіку написано з 12 до 16 год., електроенергію відключили о 12 год. 30 хв., а від 14 до 17 год. була оголошена повітряна тривога. У цьому випадку відновлювати електропостачання будуть орієнтовно до 18 год.
Чому немає світла? https://poweroff.loe.lviv.ua/
З ПОВАГОЮ ПрАТ “ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО”