НА ЯБЛУЧНОГО СПАСА ВІДЗНАЧИЛИ ХРАМОВИЙ ПРАЗНИК У СЕЛІ КОВИНИЧІ
19 серпня християни України святкують третє за важливістю, після Різдва та Великодня, свято - Преображення Господнє, яке у народі називають Яблучний спас, Особливим цей день є для мешканців села Ковиничі, адже тут відзначають Храмовий празник. Саме сьогодні, 19 серпня 2022 року, парафіяни церкви Преображення Господнього УГКЦ с. Ковиничі урочисто відзначили храмове свято.
Святкову Літургію очолив отець Роман Каденюк, настоятель храму Преображення Господнього с. Ковиничі. Йому співслужили о. Василь (с. Береги) та о. Володимир (с. Корничі). Після закінчення літургії відбувся хресний хід навколо храму з окропленням відуючих освяченою водою та помазанням, а також звершили освячення плодів нового врожаю.
На Службі Божій разом з парафіянами молився міський голова Богдан Осипович Юзвяк, який привітав парафіян з їх храмовим святом, побажавши усім віри в перемогу та миру.
Яблучний Спас ще називають зустріччю осені. Вважається, що це свято покликано нагадати людям про необхідність духовного преображення. За традицією в цей день спочатку пригощали яблуками бідних, рідних та близьких, а тоді лише самі їли.