МАВПЯЧА ВІСПА: НЕ ПАНІКУВАТИ, АЛЕ БУТИ НА СТОРОЖІ

Дата: 27.05.2022 11:44

Які симптоми віспи мавп. Початкові – це лихоманка, головний біль, набряки, біль у спині, біль у м'язах та загальна млявість. Після зниження температури може виникнути висип, який часто починається на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, найчастіше на долоні та стопи.

Висип може сильно свербіти, а згодом змінюється і проходить різні стадії, перш ніж остаточно утворюється струп, який пізніше відпадає. Ураження можуть викликати рубці.

Вакцинування.

Згідно з даними, вакцина від натуральної віспи, є єдиним у світі методом для непоширення вірусу, знижує ризик захворювання на 85 відсотків. Більшість країн, з 80 років минулого століття, щеплення проти натуральної віспи уже не роблять. Подібна ситуація і в Україні. Тому люди, яким сьогодні 42 і менше років, не щеплені проти натуральної віспи, а отже імунітету проти мавпячої віспи не мають. Але не варто дуже перейматись і панікувати. ВООЗ оцінює загрози, пов’язані з цією хворобою, як дуже низькі. Контагіозність цього захворювання, або заразність, доволі низька, шляхів передачі цього вірусу не так багато, як при COVID-19.

Якщо людина отримує укол протягом 4 днів після зараження, вакцина може змінити перебіг інфекції та покращити її прогноз.

Відомо, що хвороба  передається, коли хтось перебуває в тісному контакті, або в умовах спільного проживання з людиною, що інфікувалася. Також можна заразитися у випадку попадання вірусу в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи або через очі, ніс чи рот. Крім того, віспа мавп може передатися при прямому контакті під час сексу. Потрібен тривалий і тісний контакт з хворим.

Прогноз

Загрози пандемії  мавпячої віспи у світі немає. За інформацією ВООЗ хвороба піддається лікуванню. Летальність не перевищує 1%. При діючій в Україні системі протиепідемічного нагляду і захисту населення -  ця патологія проблемою для нас не повинна бути. Але і легковажити також не слід. Необхідно дотримуватись заходів особистої гігієни, уникати місць масового, тісного скупчення людей. Не займатись самолікуванням! При перших ознаках захворювання звертайтесь до свого сімейного лікаря!

Бережіть себе і близьких Вам людей.

Бажаю усім міцного здоров’я!

Т.в.о. головного лікаря Новокалинівського МЦПМСД Андрій КОЗИЧ

MAVPIaChA VISPA Andrii KOZYCh Novokalynivskyi MTsPMSD