РОЗШИРЕНО КОЛО ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ (ПОСЛУГИ АДВОКАТА/ПРЕДСТАВНИКА ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ)

Дата: 24.05.2022 10:14

20 травня набрав чинності Закон України №2238-IX Про внесення змін до частини першої статті 14 Закону України Про безоплатну правову допомогу щодо розширення переліку осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (https://bit.ly/3MwxvGn), прийнятий Верховною Радою України 03.05.2022 року.

Зокрема, право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали:

• потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту;
  • люди, які не мають документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Відтепер потерпілі від сексуального насильства та катувань можуть звернутися до системи надання безоплатної правової допомоги та отримати послуги з представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

Юристи системи надання безоплатної правової допомоги допоможуть їм скласти позовні заяви та інші документи процесуального характеру у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення таких кримінальних правопорушень.

Особи без документів мають право отримати правові послуги з представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру з питань встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення, пов’язаних з оформленням та видачею таких документів.

Детальніше з інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/38xxlQn

безоплатна правова