A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новокалинівська міська рада
Львівська область, Самбірський район

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК ВИКУПУ ТА БУДІВНИЦТВА ЖИТЛА ДЛЯ ВПО

Дата: 03.05.2022 17:12
Кількість переглядів: 763

Уряд затвердив постанову №495, яка визначає механізм викупу та будівництва житла для ВПО.

Що важливо знати?

Викуп чи будівництво житла здійснюватимуть за субвенцію, яку надаватиме держбюджет місцевим бюджетам. Розпорядником субвенції є Міністерство розвитку громад і територій України.

Обласні військові адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування формують перелік житла і подають його Мінрегіон. Міністерство розгляне пропозиції та передасть на затвердження Кабінет Міністрів України.

Далі Держмолодьжитло, сільські, селищні, міські ради чи уповноважені ними органи купуватимуть житло у відчужувачів.

Кого першочергово забезпечать житлом?

Багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, вагітних жінок, людей, які втратили працездатність, осіб пенсійного віку, житло яких зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок воєнних дій рф.

Як отримати житло?

Вимушено переселена людина має подати заяву уповноваженому органу у межах території, де вона перебуває на обліку в ЄІБД про внутрішньо переміщених осіб.

Під час розподілення субвенцій будуть враховувати кількість ВПО в області.

За кількістю переселенців Львівщина випереджає інші області. Останні дані свідчать, що в Єдиній інформаційній базі внутрішньо переміщених осіб зареєстровані понад 221 тисяча людей.

Львівська обласна державна адміністрація спільно з територіальними громадами та забудовниками уже напрацювала базу житлового фонду під викуп. Маємо 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так і котеджного типу). Є можливість викупу 1669 квартир. З них уже 220 ввели в експлуатацію.

Для придбання житла є такі вимоги:

• вартість будівництва 1 м.кв. загальної площі житла не повинна перевищувати граничну вартість житла (вона визначена Мінрегіоном і для Львівської області становить станом на 17 лютого 2022 року 15916 грн).

Ця вартість може бути більшою (для міст з населенням понад 300 тисяч, для населених пунктів, прилеглих до меж обласних центрів чи інших населених пунктів)

• житло має бути прийняте в експлуатацію та придатне для постійного проживання

Якщо у вас є запитання щодо реалізації постанови, звертайтеся у Департамент економічної політики Львівської ОДА та регіональне управління Держмолодьжитла.

ВПО ЖИТЛО

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора