Храмове свято парафії Святого князя Володимира Великого ПЦУ у м. Новий Калинів

Дата: 28.07.2021 13:06

В день молитовного вшанування пам’яті Великого князя Київського рівноапостольного Володимира Великого, 28 липня всеправославна спільнота України відзначає ще одну важливу для України подію – Хрещення Руси-України. Щороку в цей день відбуваються урочистості по всій Україні. Історично, головне богослужіння проходить у престольному місті Києві, столиці нашої держави.

Цього року у кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Божественну Літургію очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ. Разом із Предстоятелем помісної Української Православної Церкви за богослужінням молилися представники Константинопольського і Олександрійського Патріархатів, Кіпрської Церкви, архиєреї та духовенство Православної Церкви України.

Після Святої Літургії, відбувся Хресний хід до пам’ятника святого рівноапостольного князя Володимира на Володимирській гірці, де був відслужений святочний молебень.

Знаменно, що в цей день своє храмове свято відзначає громада парафії храму Святого Великого князя Володимира Православної Церкви України у м. Новий Калинів.

Напередодні, 25 липня у неділю, громада святкувала своє храмове свято разом із відзначенням Дня міста.

На запрошення настоятеля парафії отця Ярослава Фабіровського, урочисте богослужіння очолив секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії, канцлер митрофорний протоієрей Андрій Безушко. Йому співчлужили священики – о. Леонід Городиський (благочинний єпархії), о. Микола Бухній (декан Самбірського благочиння, військовий священик, капелан, м, Самбір), о. Василь Бухній (духівник Самбірського благочиння, с. Чуква, с. Нагірне), о. Володимир, Лернатович (с. Ралівка), о. Юрій Кузбит (с. Вісьтовичі), о. Михайло Маслиган (с. Калинів, с. Корналовичі), о.Віталій Новаковський (м. Самбір), о. Богдан Побурчак (с. Орховичі і с. Загір’я), о. Василь Попович (військовий священик, капелан, с. Чайковичі) та о. диякон Роман Данчівський (Свято-Феодосіївський ставропігійний чоловічий монастир м. Київ). З поважних причин були відсутні запрошені о. Володимир Припін (с. Бабина), і о. Роман Вісьтак (військовий священик, капелан, с. Биличі Старосамбірського р-ну).

Службу співав парафіяльний хор на чолі з регентом Марією Фабіровською. Вперше хористами був виконаний піснеспів  «Трисвяте» грецькою мовою «АГІОС О ФЕОС» (грецький розспів в гармонізації Ю. Денисової).

Перед Богослужінням був відслужений водосвятний молебень.

Після закінчення літургії отець Андрій у своєму повчальному слові змістовно розповів про життя святого князя Володимира та дав аналітичну оцінку його діяльності, як князя і хрестителя Руси-України та привітав парафіян і громаду Нового Калинова з цим святим днем. У свою чергу, настоятель парафії подякував отцям за молитву і привітав вірних з цим святом і виголосив многоліття.

Опісля відбувся хресний хід навколо храму з окропленням віруючих освяченою водою та помазанням святим єлеєм (мирування).

На Службі Божій разом з парафіянами молився міський голова Богдан Осипович Юзвяк.

Відео свята за на посиланням https://www.youtube.com/watch?v=YwZi51Q-8BU&ab_channel=YaroslavFabirovskyy

Прес-служба парафії

Khramove sviato parafii Sviatoho kniazia Volodymyra Velykoho PTsU u m. Novyi Kalyniv