В ОЧІКУВАННІ СВЯТА...

Дата: 12.12.2020 23:01

Зелена пухнаста ялинка – чи не найголовніший символ новорічно-різдвяних свят. Перша документальна згадка про прикрашену на Різдво ялинку, як ціле дерево, датована приблизно 1510 роком: у Ризі ялинку  встановили на ратушній площі навпроти кам'яниці Братства Чорноголових. Традиція домашньої ялинки, імовірно, з'явилася і розповсюдилася серед німців. Стала популярною у франко-німецькому Ельзасі, там у 1605 році ялинку прикрашали виробами з паперу та яблуками. Великим прихильником прикрашання ялинок був очільник німецької Реформації Мартін Лютер, який підтримував святкування Різдва у спокійній домашній атмосфері. Існує також версія, що протестантам трикутна форма ялинки нагадувала про Святу Трійцю. Протягом ХIХ століття популярність домашніх ялинок росла в першу чергу серед владних родин Європи. І через них традиція розповсюдилася як на європейське населення, так і по всьому світі.

Ми з дітьми також дотримуємося цієї традиції, тому прикрасили зелену красуню і в нашому залі. Спочатку на ялинку повісили  прекрасні кульки, потім всі інші гірлянди, але найкрасивішими є  вогники на ялинці. Включивши вогники, вона засяяла неначе цариця. Діти з захопленням віднеслись до цієї справи. Після вбирання ялинки директор Народного дому організувала для дітей фотосесію. Дійство завершилося частуванням біля святкової ялинки.
Дійство провела директор Народного дому Софія Піць.

Biblioteka s. Hordynia Novokalynivskoi OTH Yalynka