A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новокалинівська міська рада
Львівська область, Самбірський район

СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Дата: 10.12.2020 00:19
Кількість переглядів: 1348

Традиційний оберіг та символ жіночності – українська хустка. Неймовірно красиві хустини в народному стилі білих, синіх, червоних кольорів уквітчали бібліотеку. Бо, дійсно, українська хустина - це незамінна прикраса для свята, яка здавна відігравала магічну роль, була оберегом, нею пишалися і дорожили!

Бібліотекар Галина Мороз сказала, що хустка – доволі популярний предмет у гардеробі сучасної жінки, але вже радше як яскравий і модний аксесуар. Разом з тим, хустка – це невід’ємна частина української культурної спадщини. Вона є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Споконвіку на українських землях хустка була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління. Хустка здавна відігравала магічну роль. Тому вона була невід’ємним атрибутом на весільному обряді. Зокрема, донині зберігся звичай покривання молодої хусткою.

Хустка не втратила своєї актуальності і сьогодні. Більшість українок мають традиційну українську хустку у своєму гардеробі, адже Різдвяний вечір та Коляду не можна уявити без даного аксесуару.

Присутні дізналися багато цікавого і корисного про українську хустку. 

Захід підготувала і провела бібліотекар Галина Мороз.

SVIaTO UKRAINSKOI KhUSTKY s. Mala Bilyna biblioteka« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора