Чи чули ви, що пенсію можна оформити, не виходячи зі свого дому – в “один дотик”?

Дата: 15.05.2020 22:24

Чи чули ви, що пенсію можна оформити, не виходячи зі свого дому – в один дотик?
З серпня минулого року Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії – в один дотик через Веб-портал електронних послуг Фонду.

В чому перевага такого способу? Ні черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.

Що необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету.
Як скористатися?

1.    Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/

2.    Обрати пункт Заява на призначення пенсії.

3.    Заповнити анкету.

4.    Завантажити документи.

5.    Підписати заяву електронним підписом.

6.    Відправити її до ПФУ.

7.    Дочекатися СМС (протягом 10 днів) – і прийти до сервісного центру за своїм пенсійним посвідченням.

Сервіс призначення пенсії в один дотик – один зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України, і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.
Серед іншого, на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можна також:

•    налаштувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

•    отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);

•    застрахованим особам через особистий кабінет отримувати інформацію про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;
•    через кабінет страхувальника отримувати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні Довідки про трудовий та страховий стаж працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

Chy chuly vy, shcho pensiiu mozhna oformyty, ne vykhodiachy zi svoho domu – v “odyn dotyk”?