Година історичної пам’яті “Час пливе, а пам'ять залишається”

Дата: 24.11.2018 16:54

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору. Бібліотекар с. Мала Білина Новокалинівської ОТГ підготувала і провела годину історичної пам’яті “Час пливе, а пам'ять залишається”.

Галина Мороз сказала, що результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. “Голод обраний як зброя геноциду дав Сталіну можливість не лише забрати життя у мільйонів українців, але вбити тих із них, хто пережили масове вбивство. Вбити їх як українців: ті, хто вижили, добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий “совєтський народ”. Вбити їх як людей: перетворити в істот, позбавлених почуття гідності, понизити до рівня тваринного існування, а згодом вмонтувати в якості гвинтиків у тоталітарну машину”. Ми маємо пам'ятати, ми не можемо допустити такого знову, ми просто повинні бути свідомими. То ж схилімо голови над світлом символічного вогню у молитві і тиші за тих, кого не стало у 1932-1933 роках.

Hodyna istorychnoi pamiati “Chas plyve, a pamiat zalyshaietsia”Novokalynivska OTH s. Mala BIlyna