A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новокалинівська міська рада
Львівська область, Самбірський район

ПРОФІЛАКТИКА КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ

Дата: 19.06.2020 22:47
Кількість переглядів: 563

Літня пора року це час відпочинку, оздоровлення дорослих і дітей, можливість збагатити свій організм корисними вітамінами, мікроелементами, вживаючи  різноманіття фруктів, ягід, овочів. Але власне в гарячу пору року існує небезпека виникнення захворювань гострими кишковими  інфекціями при певних неблагоприємних обставинах. Мікроорганізми, які спричиняють кишкові інфекції, зазвичай досить стійкі до різних впливів довкілля. В харчових продуктах мікроби можуть не тільки довго зберігатися, але й розмножуватись при кімнатній температурі, особливо  в молоці, м’ясному  фарші, бульйоні, салатах, кондитерських виробах з кремом.

Серйозну епідеміологічну небезпеку з-поміж людей з клінічними проявами гострих кишкових захворювань або без жодних видимих проявів захворювання (так зване носійство) становлять особи, які будучи хворими, займаються приготуванням їжі в громадському харчовому секторі, для різного роду приватних гостин, а також продавці харчових продуктів та працівники дитячих закладів.

         До  кишкових інфекції за певних умов сприятливі всі люди. До цих певних умов слід віднести і кількість збудника, а також стан людини. Діти раннього віку є найбільш сприятливі.

         Для всіх кишкових інфекцій є характерними розлади з боку шлунково-кишкового тракту (блювота, пронос, біль  в животі), прояви загальної інтоксикації (біль голови, слабкість, підвищення температури тіла), а також ознаки зневоднення (спрага,сухість шкіри).

При появі даних ознаків захворювання необхідно негайно звернутись за меддопомогою для своєчасного призначення відповідного лікування.   Самолікування може привести до ускладнених форм захворювань.   

Рекомендуємо населенню:

  • дотримуватися правил особистої гігієни;
  • ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
  • не вживайте незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини;
  • не брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання);
  • використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел;
  • не купувати харчові продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;
  • не купатися в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникати заковтування води під час купання;
  • уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання.

Тільки чітке дотримання гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями.

Памятайте, що найцінніше - це наше з Вами здоров'я та здоров'я наших рідних і близьких. Будьте здорові! Бережіть себе!

                                                                       КНП НОВОКАЛИНІВСЬКИЙ МЦПМСД

Profilaktyka kyshkovykh infektsii


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора