В м. Новий Калинів вшанували пам'ять загиблих в Афганістані українців

Дата: 15.02.2019 17:01

Минають дні, ідуть роки, життя листки перегортає, а біль Афгану – на віки в душі чомусь не замовкає….

15.02.2019 року в м. Новий Калинів біля Меморіального комплексу відбувся захід приурочений 30-й річниці виведення радянських військ з Афганістану та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав “Цей одвічний біль - Афганістан”.

Настоятель церкви св. рівн. вел. кн. Володимира м. Новий Калинів ПЦУ о. Ярослав відправив панахиду за загиблих у бою та померлих від ран.

На мітингу виступили очільник Новокалинівської ОТГ Богдан Юзвяк, старший офіцер відділення морально-психологічного забезпечення військової частини А3913 майор Кошель Ігор Михайлович, голова Новокалинівської організації ветеранів Афганістану Василь Тупіка та вдова Тетяна Ладисєва.

Міський голова Богдан Юзвяк сказав: “Дорогі воїни-афганці, пам'ять про ваші героїчні вчинки закарбувалася назавжди у пам’яті нашого народу. Ви – взірець мужності, рішучості та сміливості для підростаючого покоління. За вашу мужність та стійкість, відданість Батьківщині – низький уклін, дорогі земляки-афганці!

Студент-практикант Юрій Мацібора виконав пісню “Плакала калина”,  директор Народного дому м. Новий Калинів Володимир Вачинич – “А мати жде”.

Вшанувати пам'ять загиблих та віддати шану учасникам бойових дій прийшли представники міської ради, військовослужбовці військової частини А 3913, ветерани, рідні та близькі загиблих воїнів-афганців, громадськість. Учасники мітингу вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Розчулили присутніх людей до сліз рядки віршів зачитаних провідним спеціалістом відділу культури Емілією Хомою, яка була ведучою даного заходу. Кульмінацією вшанування пам’яті воїнів-афганців став проліт вертольоту над Меморіальним комплексом. Годину-реквієм організував міський відділ культури під керівництвом Ганни Беци.

Найвищою нагородою для тих, хто вцілів, є життя, а для загиблих – память. Ми низько схиляємо голови перед матерями і вдовами воїнів, які героїчно загинули. Нашим воїнам-афганцям бажаємо миру, душевного спокою, злагоди, щастя, добробуту в нашому великому домі – Україна.

Була війна, жорстока і кривава

Вогонь горів і забирав життя.

Учасникам боїв довічна буде слава!

І вічна пам'ять тим, хто йшов без вороття!

Пам’ятайте, друзі, цих людей довіку,

Тих, хто повернувся, і поліг в боях.

І вклонімось всі ми низько до землі їм,

Квітами устелимо їх тернистий шлях…

Novokalynivska OTH V m. Novyi Kalyniv vshanuvaly pamiat zahyblykh v Afhanistani ukraintsiv