Відомий гетьман - невідомий поет

Дата: 22.03.2019 23:46

20 березня виповнилось 380 років з дня народження великого гетьмана України Івана Мазепи. В історії України ця постать займає визначне місце, як державний діяч і меценат рідної культури. Іван Мазепа мріяв про вільну, незалежну країну з високою культурою, багатим духовним життям, міцною релігією, передовою освітою, мистецтвом та літературою.

Мало хто знає, що гетьман Іван Мазепа був ще й непересічним поетом. Не дивлячись на те, що літературна спадщина кількісно невелика - 4 вірші та 12 листів, але вона має велике значення для української письменності. Історики, українознавці мають глибше вивчити творчість гетьмана Івана Мазепи, бо нам він відомий, як гетьман, котрий любив Україну, боровся за її самостійність, хотів усіх об'єднати заради її волі. Щодо ж літературної творчості - це ще неоціненна сторінка життя Івана Мазепи. 20 березня 2019 року в бібліотеці с. Гординя Новокалинівської ОТГ бібліотекар Ірина Конон підготувала і провела вечір-портрет "Відомий гетьман - невідомий поет". До речі, Мазепа був дуже освіченою людиною. За настановою матері, він спочатку закінчив Києво-Могилянську колегію, а пізніше навчався в Польщі.

Novokalynivska OTH kultura s. Hordynia