A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новокалинівська міська рада
Львівська область, Самбірський район

Продовження святкування храмового свята в м. Новий Калинів

Дата: 30.07.2017 01:54
Кількість переглядів: 638

Із Києва по всій Україні! Під таким гаслом 30 липня 2017 року у приміщенні міського Народного дому наймолодшого міста України – Новий Калинів пройшов урочистий захід, присвячений храмовому святу, Дню міста та 1029-й річниці Хрещення Руси-України, який провела громада та вихованці недільної парафіяльної школи парафії святого рівноапостольного великого князя Володимира Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Таким чином, мешканці молодого міста мали унікальну нагоду побувати в атмосфері духовно-патріотичного дійства, який передав події Хрещення Київської Руси-України події сьогодення та сподівання справедливого майбутнього. Розпочався та завершився захід мудрим духовним словом настоятеля парафії – отця Ярослава Фабіровського, який веде людей дорогою правди.

Веде по цій стежині молодь
Наш настоятель – отець Ярослав.
Усе життя для нього – це відданість Богу,
І щоб кожен не спіткнувся, а духовно зростав.

Такі слова прозвучали про свого настоятеля від парафіян.

Далі покроковий переказ про далекі та світлі часи 988 року, коли Київський князь Володимир за прикладом бабусі княгині Ольги, охрестив народ Український і прийняв віру Християнську з Візантії. Вихованці недільної школи підготували величне театральне дійство «З Києва по всій Україні!», в якому чітко передали події прийняття надважливого рішення для майбутніх поколінь України – прийняття Християнства. Значною окрасою дійства став церковний парафіяльний хор, яким керує регент Марія Фабіровська. У виконанні хору прозвучав церковні піснеспіви: «Агні парфене», «Святий Великий Володимире» та «Радуйся, Маріє!». Сьогодні, коли Україна потопає в сльозах від горя, з болем у серці говоримо: «Ми не тільки не хочемо війни, а просимо Бога зробити так, щоб вона нарешті закінчилася. Ми віримо в це!». Діти та вчителі недільної школи у своїх поетичних та пісенних номерах не тільки це показали, але і донесли до глядача глибокі емоції, які викликали не одну сльозу. Вірш вчителя недільної школи Наталії Андреїшин «Весна без сина» не залишив байдужим нікого. Декламування вірша «Мамо, не плач» Юрієм Лизаном заставляє кожного задуматись над сьогоднішніми проблемами. Ірина Заріцька, Наталія Андреїшин, Володимир Вачинич (директор Народного дому) співали патріотичні пісні, які підняли дух зали. «Ми віримо! Наша Україна здобуде мир, ми будемо незалежними, справжніми господарями на своїй землі! Адже підростаюче покоління уже в цьому не сумнівається!» - так представляли ведучі наймолодших учасників. На сцену вийшли козаки. Хлопці та дівчатка в українському строї звернулися до всіх воїнів АТО, до їх родичів і близьких, молитися до Матері Божої Покрови, до якої молилися славні козаки, щоб уберегла їх в бою. Тоді наймолодші вихованці парафіяльної недільної школи заспівали пісню «Про рідне місто», слова якої написала Наталія Андреїшин. Прозвучала мелодійна українська сопілочка юного музиканта Павла Касія. Віра, надія, любов світилася в очах присутніх – так діти змогли передати свої почуття. Велике спасибі їм та їхнім батькам за старання та терпіння.

Сценарій заходу був насичений мультимедійними фото та відео презентаціями. Забезпечила це вчитель парафіяльної недільної школи Галина Гриб, що значно допомогло передати ідею та задумки організаторів. У заході взяли участь 33 дітей недільної школи, випускники парафіяльної школи – ведучі – Софія Касій та Юрій Лизан, церковний хор у складі 20 чоловік. Кожен вклав частинку своєї душі в організацію цього дійства. 

Прийшов той час
Духовно ми зміцніли,
І те що творим повсякчас
На місто винести змогли ми.
Із святом Храмовим усіх вітаєм,
Воно йде в парі з Днем нашого міста,
Не випадково це є – ми вважаєм,
Бо патріотами ми є своєго краю!
Завжди на охороні його станем,
Бажаємо усім лиш процвітати,

Здоров’я, радості та миру
Іще раз хочем місту побажати.

Такими рядками завершували свій виступ православних новокалинівчани.

Гарні слова подяки прозвучали від благочинного-декана Дрогобицько-Самбірської єпархії отця Леоніда Городиського, який у свою чергу зачитав громаді міста архипастирське вітання та благословення архиєпископа Дрогобицького і Самбірського Якова з нагоди відзначення храмового свята та Дня міста. Навзаєм, Новокалинівський міський голова Богдан Осипович Юзвяк подякував владиці Якову за щирі слова привітання та парафіянам нашого храму, зокрема дітям, вихованцям парафіяльної недільної церковної школи, за чудовий виступ, який приніс у скарбничку міста неоціненну перлину духовної радості.
Ми сподіваємося, що наш захід духовно збагатив кожного, хто відгукнувся на запрошення!

Єднаймося щиро у цій духовній радості!

Леся Касій,
вчитель парафіяльної недільної школи
церкви св. кн. Володимира УПЦ КП м. Новий Калинів
Tserkva sv. kn. Volodymyra m. Novyi Kalyniv


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора